Základní škola a mateřská škola Měčín - p.o.

Úvod

Informace

Dokumenty
ŠVP
Zprávy ze školy
Mateřská škola
Školní družina
Historie školy
Současnost
Projekt
Školská rada
Děkujeme
Perličky
Školní jídelna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Současnost


Jsme malá vesnická škola v obci Měčín. Měčín je obec, která má necelých 600 obyvatel a nachází se na rozhraní okresů Klatovy a Plzeň – jih. Jsme úplná základní škola, kterou navštěvuje zhruba 119 žáků. Součástí školy je mateřská škola, školní jídelna a školní družina. V areálu školy se nachází tělocvična a hřiště s umělým povrchem. Budova školy byla postavena v roce 1914. Školní jídelna a mateřská škola se nachází v samostatné budově v areálu školy, její stavba byla dokončena v roce 2007. 

Výuka na základní škole probíhá podle Školního vzdělávacího programu Škola, základ života. Snažíme se, aby žáci v průběhu docházky do naší školy získali základy a aby byli dobře připraveni pro další studium na středních školách a učilištích. Na škole probíhá pravidelné testování společností Scio v matematice, českém a anglickém jazyce a studijních předpokladech. V testech Scio naši žáci dosahují skvělých výsledků, někteří v posledních letech dokonce získali certifikáty této společnosti za vynikající výsledky v rámci kraje i republiky. Škola získala také certifikát společnosti Scio za aktivní přístup k hodnocení kvality vlastní výchovně vzdělávací činnosti. Mezi další patří také testování profi-orientace, které provádí pedagogicko-psychologická poradna Klatovy.

Na škole pracuje pěvecký sbor, který vystupuje veřejně několikrát v průběhu školního roku. K tradičním vystoupením patří Vánoční zpívání nebo účast na přehlídce pěveckých sborů v klatovském kulturním domě Družba. Na svém kontě má také dvě vydaná CD.

Žáci naší školy se pravidelně zúčastňují sportovních a dalších soutěží, jako je recitační, dopravní nebo výtvarné soutěže.


Jak vypadá náš školní rok? Podívejte se na následující prezentaci, při jejíž tvorbě byly použity fotografie z několika posledních školních let.

Nezapomeňte si k ní pustit zvuk!

 

Náš školní rok.ppt

 

  Náš školní rok.zip - se zvukem (103 MB)


Upozornění

Prezentace se zvukem je komprimovaná v programu WinRar, k jejímu prohlížení potřebujete program, který ji umí rozbalit, např.: WinRar nebo WinZip.

Po rozbalení si všechny soubory, včetně hudebních, uložte do počítače pomocí příkazu Extrahovat do složky... a spusťte prezentaci dvojklikem na soubor Prezentace.ppt, všechny soubory musíte mít uložené v jedné složce jinak nebude přehráván zvuk. 

 

Tel.: 376 395 107 nebo 739 023 726, mail.: zs.mecin@centrum.cz