Základní škola a mateřská škola Měčín - p.o.

Úvod
Informace
Dokumenty
ŠVP

Zprávy ze školy

Co nás čeká?

Mateřská škola
Školní družina
Historie školy
Současnost
Projekt
Školská rada
Děkujeme
Perličky
Školní jídelna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zprávy ze školy


Zakončení školního roku

30. června 2017

V pátek 30. června byl slavnostně zakončen školní rok, všichni jsme se tradičně sešli v jedné třídě, vše zahájil školní pěvecký sbor. Pak si vzala slovo paní ředitelka, která ve své řeči shrnula končící školní rok. Jako další přišlo na řadu rozloučení s vycházejícími žáky, prvňáci předali deváťákům kytičku, tím jim oplatili to, jak je naopak přivítali ve škole 1. září.


Dopoledne s florbalem

13. července 2017

Ve středu 28. června strávili žáci 1. stupně dopoledne s florbalem, vyzkoušeli si zatrénovat tento jim známý sport pod vedením klatovského trenéra.


Basketbal

30. června 2017

V úterý 27. června do školy přijel trenér Jindřich Svojanovský s několika svými svěřenci, aby si žáci mohli na vlastní kůži trénink basketbalu.


Sportovní den

29. června 2017

Čekání na vysvědčení a hlavně na prázdniny si žáci 6. až 9. ročníku zkrátili sportováním, ve školní tělocvičně si zahráli florbal, družstva byla rozlosována tzv. rozhozením hokejek, role hlavního rozhodčího se skvěle zhostil žák 9. ročníku Filip Muknšnábl.


Exkurze do Žinkov

28. června 2017

Ve středu 28. června absolvovali žáci 6. až 9. ročníku exkurzi s Liborem Markem do okolí Žinkov, navštívili hrad Potštejn, Eleonořin pramen, malé muzeum o Žinkovech a jejich okolí. Vše doprovázel svým komentářem pan Libor Marek.


Atletický trojboj

28. června 2017

Fotogalerie

Dne 22. června jsme se s dětmi z 1. stupně zúčastnili tradičního atletického trojboje v Klatovech. Za školu bojovala 2 družstva ve složení: Jakub Krotký, Natálie Janotová, Martin Němec, Klára Horová, František Šlais, Adéla Netrvalová, Tereza Duchková, David Sopr. Obsadili jsme 11. a 12. místo.


Hudební pořad

28. června 2017

Dne 21. 6. 2017 byl pro žáky uspořádán hudební pořad o vývoji české rockové hudby ve 20. století. Jedním z nejvýznamnějších šiřitelů byl Miki Volek. Hrálo se na tzv. halfplayback s použitím živých kytar. Dále v 60. letech se zviditelnili skupiny Olympic, Blue effect a např. Yvonne Přenosilová. V 70. letech se na scénu dostává Katapult, ETC s Vladimírem Mišíkem a poté přichází nová vlna - Pražský výběr. Objevuje se zde jiný směr – punk. Nejznámější skupina je Visací zámek. V 80. letech nastupuje heavy metal. Zástupci jsou Arakain, Citron se zpěvákem Láďou Křižíkem. V 90. letech se zde objevuje skupina Lucie – jedna z nejprodávanějších skupin této doby. Jejich skladba Medvídek se umístila jako druhá nejlepší píseň 20. století. Ve 21. století přichází skupina Kabát, která je populární do dnes. Musím říci, že se všichni bavili, i když ne každý má rockovou hudbu rád. Budeme rádi, když podobný pořad uvidíme i příště.

Šárka Dvořáčková, 8. ročník


Noc na Švihovštejně

28. června 2017

Fotogalerie

V pátek jsme se komplikovaně vydali do Švihova na představení Noc na Karlštejně. Už v 7 hodin jsme jeli autobusem do Lužan, kde jsme přestoupili na vlak. Vlakem možná jel někdo poprvé. Poté jsme šli na vodní hrad Švihov. Chvilku trvalo, než představení začalo, ale to nám vůbec nevadilo. Prohlíželi jsme si hrad, nádvoří, připravenou scénu a chystající se účinkující. Představení bylo moc pěkné, všem se líbilo. Herci byli moc šikovní a nejen herci, ale i orchestr a sbor Šumava. Když představení skončilo, museli jsme jít pěšky do nedaleké vesnice Hráz. Z Hráze jsme se svezli autobusem, ani nám nevadilo, že jsme byli všichni namačkaní. I tak se nám cesta a představení moc líbilo.

Lucie Motlíková, Kateřina Motlíková, Kateřina Velkoborská a Johana Regnerová, 6. ročník


Rozloučení s vycházejícími žáky

26. června 2017

V pondělí 26. června se v obřadní síni městského úřadu v Měčíně uskutečnilo slavnostní rozloučení starosty města s vycházejícími žáky základní školy, zúčastnili se ho všichni žáci 9. ročníku se svými rodiči, ředitelka školy a třídní učitel. Starosta města popřál všem, aby se jim v příštím studiu i životě dařilo.


Trénink v kickboxu

19. června 2017

Ve středu 14. června se vydali žáci 9. ročníku a vybraní žáci 7. ročníku do Klatov, kde absolvovali s trenérem klatovských kickboxerů panem Tomanen ukázkový trénink tohoto sportu.


Výlet 4. a 5. ročníku

19. června 2017

V pátek 16. června se žáci 4. a 5. ročníku vydali na školní výlet na Kleťa na prohlídku kláštera Zlatá Koruna- Vlak nás odvezl do Holubova, odkud jsme vyšlápli pár kilometrů k lanovce na Kleť. Všichni jsme překonali počáteční obavy a jízdu jsme si moc užili. Po prohlídce rozhledny a po krátkém občerstvení jsme se vydali po červené značce do Zlaté Koruny. Přestože bylo docela teplo, bylo nám fajn. Cesta totiž vedla lesem. A pak už na nás čekal cíl naší cesty - prohlídka kláštera. Pan průvodce nám přiblížil řeholní život mnichů cisterciáků, kteří zde žili a pracovali. Na zpáteční cestě nás trošičku potrápilo zpoždění vlaku, ale nakonec vše dobře dopadlo a všichni jsme sice utahaní, ale spokojení ukončili výlet v Nepomuku na nádraží.


Tablo 9. ročníku

19. června 2017

K devátému ročníku patří tradičně také tablo, na to letošní se můžete podívat ve fotogalerii.

Deváťáci se loučí s naší školou a při této příležitosti jí napsali svoje přání:

 

Tak samozřejmě přeji kantorům této školy, aby byli zdraví a aby je zde žáci neboli naši následníci, nezlobili. Přeji též budoucím žákům, aby to nepřeháněli s tím zlobením. Až po těch 9 letech jsem si uvědomil, jak skvělá škola to je. Radím vám, užívejte si jí, dokud můžete, než bude pozdě. A abych nezapomněl, důležitou osobou tu byl i pan školník, kterému bych tímto chtěl také poděkovat, za nespočet věcí, které se za našeho přičinění zničily a on je opět spravil. Tak se tady mějte hezky a já se za pár měsíců přijdu podívat.

Hynek

 

Milá školo, přeji ti, abys stála ještě mnoho krásných let a zpříjemnila žákům to utrpení - učit se. Ale přes všechno utrpení, nám škola pobyt zde zpříjemnila, naučili jsme se plno věcí, prošli jsme tudy 9 let a všechny byly krásné, ten první byl takový nezvyk, kde se muselo poslouchat a sedět v lavici, ale tenhle poslední rok se se všemi musíme rozloučit, protože každý půjde na jinou školu. Takže hodně úspěchů, což se každý rok podaří a hlavně ať o tebe pečují!

Daniel

 

Této úžasné škole bych chtěla popřát mnoho dalších spokojených žáků a tříd jako je ta moje. Dále přeji mnoho dalších učitelů a mnoho nového vybavení. A také bych byla ráda, kdyby tahle škola vydržela dalších 100 let a více. Hlavně jí patří velké díky za to, že jsem do ní mohla chodit těch krásných 9 let se svojí úžasnou třídou, kterou bych nikdy za nic nevyměnila. Jen díky téhle škole jsem poznala nejen úžasné přátele, ale i učitele. K přání a poděkování by měli patřit i omluvy… takže bych se jí chtěla i omluvit za to, kolik jsme toho za ta léta rozbili, za všechny rvačky, co se udály v naší třídě, a za všechny špatné události. Takže moc děkuji a doufám, že se za pár měsíců budu moct přijet podívat.

Petra

 

Chtěla bych poděkovat měčínské základní škole za 9 krásných let strávených přímo v ní. Do této školy chodila již má prababička. Svědčí to o její tradici a také o skvělé výuce a práci všech kantorů. Před pár lety tato škola oslavila krásných 100 let své existence, nelze přát nic jiného nežli dalších 100. Kantorům přeji jen to nejlepší, zdraví a hlavně pevné nervy s našimi následníky. Žákům bych chtěla popřát štěstí s přibývajícím učením. Obrovské díky patří i panu školníkovi, který vždy najde řešení, jak vše opravit, hlavně věci zničené přímo námi, bez něj by již naše škola nestála. I když se těšíme na další etapu svého života, jež následuje, nikdy nezapomeneme. Určitě sem opět zavítáme. Ať už jako středoškoláci, navštěvujíc své bývalé známé anebo jako rodiče doprovázející své děti do první třídy. Jsem ráda, že jsem byla součástí právě této školy, která je dominantou města Měčín.

Lucie

 

Naší škole bych přál, aby se o ni pořádně město staralo, tím myslím zabezpečení finanční to hlavně, protože bez peněz se škola nikdy rozvíjet nebude a nemůže vylepšovat kvalitu vyučování např. přes interaktivní tabule. Dále přeji škole hodně nových a talentovaných žáku všemi směry od hudby po sport, protože takových žáku začíná být nedostatek, když vidím, jak žáci neumí nic jiného než jíst brambůrky a přibírat na váze, je mi zle. Učitelům školy přeju hodně štěstí a i pevné nervy, jelikož žáci jsou stále drzejší, víc si dovolují a nemají z učitelů respekt, což vidím hlavně u mladších žáků školy. Doufám, že se škole bude dařit a nadcházejícím deváťákům přeji hodně štěstí při výběru střední školy a při přijímacích zkouškách.

Filip

 

Přeju této škole všechno nejlepší do nového školního roku. A aby dále fungovala další dlouhé roky. Kantorům školy chci poděkovat za všechna dlouhá léta, co s námi vydrželi i prožili, a přál bych jim také hodně zdraví.  

Vláďa

 

Naší škole bych přál, aby tu byla ještě dlouho pro ostatní i jednou pro naše děti. Škola nás naučila číst, psát i počítat a jak se správně chovat. A za to jí patří naše díky. Poznali jsme spoustu žáků, kterým budeme chybět i učitelům budeme chybět. Budu se snažit přijít.

Jakub


Výlet do Plas

15. června 2017

Ve čtvrtek 15. června se vydali žáci od 6. do 9. ročníku na školní výlet do Plas, kde si nejprve prohlédli hrobku Metternichů, pak navštívili konvent kláštera, na jehož stavbě se podílel i slavný stavitel a architekt Jan Blažej Santini. Poté si zahráli minigolf na nedalekém hřišti, které je provedlo v průběhu hry všemi světadíly.

Celý školní rok se naše třída těšila na výlety. A konečně nastal čtvrtek! Nastoupili jsme do autobusu, cesta utekla jako voda a už jsme byli v Plasích.

Když jsme vystoupili z autobusu, tak nás krása kláštera bila do očí. Čekání na prohlídku jsme si zkrátili obhlídkou Metternichovy hrobky. Po dlouhém čekání jsme šli konečně na prohlídku kláštera. Zaujalo nás, že klášter stojí na dubových základech, které musí být neustále ve vodě. Obdivovali jsme záchody, ústící do řeky Střely, nemocnici, lékárnu a malby. Zděsili jsme se, když paní průvodkyně řekla, že mniši dodržovali celodenní ticho a jedli jedenkrát denně, v létě dvakrát. Prohlídka kláštera byla velmi napínavá a zajímavá.

Poté jsme se přesunuli do ZOO na minigolf. S minigolfem jsme procestovali celý svět, např. Austrálii s klokanem, Egypt s faraonem, Arizonu s kovboji, hrad se strašidly, loď s Jackem Sparrowem a vroucí sopku s papoušky a hlavně se spoustou druhů zvířátek.

Výlet se velmi zadařil a byl moc hezký!

O den později: „PANÍ UČITELKO, POJEDEME ZASE DO PLAS!?!“  

Táňa Ambrožová, 6. ročník


Výuka na dětském dopravním hřišti

14. června 2017

V úterý 13. června absolvovali žáci 4. a 5. ročníku dopravní kurz na dětském dopravním hříšti v Klatovech, vyzkoušeli si jízdu zručnosti a jízdu na kolech v "silničním provozu". Někteří si s dopravními situacemi poradili velice dobře, pro některé to bylo obtížnější, ale všichni si dobře poradili a nikdo nezpůsobil závažnější problém. Žáci 5. třídy se tak mohou těšit na Průkaz cyklisty, který dostanou od paní učitelky. Po skončení kurzu jsme se zastavili na klatovském náměstí, kde jsme si za odměnu dali sladké dobroty.


Výlet 2. ročníku do Klatov

14. června 2017

V úterý 13. června se žáci 2. ročníku vydali na školní výlet do Klatov.


Samorosty

14. června 2017

Víte, co jsou to samorosty? To jsou kořeny a větve zajímavého tvaru, kromě nich ještě kameny, si žáci 6. a 7. ročníku při pracovních činnostech takové přírodniny posbírali v okolí Měčína a pak je ve školních dílnách opracovali a vyzdobili.


9. ročník - trika

13. června 2017

K devátému ročníku patří tradičně trika, která jsou připomínkou na základní školu a spolužáky, na ta letošní se můžete podívat ve fotogalerii.


Den Měčínska

11. června 2017

V sobotu 10. června se konal Den Měčínska, jehož součástí bylo pasování prvňáků na čtenáře, kterého se letos ujal král Milan I. Na úvod pasování vystoupil pěvecký sbor naší školy.


Den dětí

3. června 2017

V pátek 2. června se ve škole konal dětský den, který pro své mladší spolužáky tradičně připravili žáci 9. ročníku, na všechny od prvňáků po osmáky čekalo osm stanovišť, na kterých museli plnit úkoly, jako střelba z luku, skoky v pytli nebo poznávání rostlin. Čekání na start si všichni mohli zkrátit hraním her, sportováním nebo opečením špekáčku nad ohněm. Na nejlepší dívku a chlapce z každé třídy čekala cena, nakonec všichni závodníci dostali sladkou odměnu.


Beseda o kouření

31. května 2017

Dne 22. 5. k nám do školy přijela z Psychologické poradny z Klatov Mgr. Jana Mádlová, aby s námi pobesedovala o škodlivosti kouření. Beseda se konala celé dvě vyučovací hodiny. V první hodině jsme se dozvěděli vše o kouření. Nejdůležitější bylo, že kouření způsobuje plno nemocí, například rakovinu plic.

Nejlepší je, když člověk vůbec kouřit nezačne, protože pokud potom chce přestat, špatně se mu to odnaučuje a má plno abstinenčních příznaků a při tom zbytečně trpí. V druhé vyučovací hodině jsme hráli společně všichni různé hry. Šlo o to, abychom uměli spolupracovat mezi sebou. Hry byly velice zábavné.

Mně osobně se beseda o koření líbila. Nejenže jsem se naučila spolupráci v týmu, ale dozvěděla jsem se i zajímavé informace o tom, jak je kouření nebezpečné. Myslím, že podobné akce by se měly konat častěji.

Táňa Ambrožová, 6. ročník


Basketbalový turnaj v Klatovech

25. května 2017

V úterý 23. května se konal v Klatovech basketbalový turnaj kvalifikace do Junior NBA 2017, pod následujícím odkazem si můžete přečíst článek, který napsal Jindřich Svojanovský, ten jezdí do Měčína vždy ve středu trénovat děti. >>>


Zoologická zahrada v 6. třídě

16. května 2017

6. třída se přeměnila při hodině angličtiny na zoologickou zahradu, pokud chcete, můžete se po ní projít s námi, poznáte opravdu zajímavá zvířata, která tu žijí.


Prodej kytiček

15. května 2017

V úterý 9. května se konala v KSC Měčín besídka žáků naší školy ke Dni matek, současně již po šesté probíhal prodej kytiček Ligy proti rakovině, v letošním roce bylo vybráno 4 252 korun. Děkujeme všem, kteří přispěli!


Pohár Rozhlasu v Sušici

12. května 2017

Mladší žáci

Dne 10. 5. se zúčastnili žáci 6. – 7. ročníku naší školy atletického zápolení Pohár Českého rozhlasu 2017.

Naši školu reprezentovali M. Netrval, J. Muknšnábl, J. Tureček, M. Šimek, J. Petrželka, J. Hajšman, A. Krotký, O. Mašek.

Celkově jsme sice v konkurenci velkých škol obsadili až 13. místo, ale Ondřej Mašek získal prvenství v hodu míčkem výkonem 56,5 m. Také Jan Hajšman podal velmi dobrý výkon ve skoku vysokém i ve skoku dalekém.

 

Starší žáci

Dne 11. května 2017 se žáci a žákyně 8. – 9. ročníků zúčastnili atletických závodů Poháru Českého rozhlasu 2017. Děvčata reprezentovala: Dvořáčková Š., Furová V., Dlouhá K., Jarešová A., Korčíková  J., Vokáčová V., Sládková K., Žižková A., Wiedemann C.

Za hochy bojovali: Mašek V., Šindelář V., Hajšman D., Petrželka J., Šimek H., Muknšnábl F.

Celkově obsadila děvčata 12. místo a hoši 10. místo. Výborný výkon podali ve vrhu koulí Mašek Václav hodem 11,5 m a Vladislav Šindelář hodem 10,85 m. Neztratili se ani Filip Muknšnábl ve skoku dalekém a Daniel Hajšman a Vladislav Šindelář v běhu na 60 m. Slušně zaběhla šedesátku i Andrea Žižková a Adéla Jarešová.

 

McDonaldsCup

12. května 2017

V pátek 28. dubna se konal v Klatovech fotbalový turnaj mladších žáků McDonald'sCup, naši školu reprezentovalo družstvo žáků 2. a 3. třídy. 

Dopravní soutěž v Klatovech

11. května 2017

Ve čtvrtek 11. května se konalo v Klatovech okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Soutěží se ve čtyřech disciplínách: jízda zručnosti, jízda po dětském dopravním hřišti, testy z pravidel silničního provozu a poskytování první pomoci. Naši školu na této soutěži reprezentovala družstva v mladší i starší kategorii, za mladší žáky nastoupili: Jan Tureček, Jaroslav Petrželka, Tereza Řehoušková a Tereza Duchková, za starší to pak byli: Michal Brant, Adam Krotký, Petra Česáková a Adéla Skalová. Družstvo mladších žáků obsadilo 3. místo, starší žáci pak skončili na 4. místě.

Zpráva:

"Dne 11. 5. se naši žáci zúčastnili okresního kola dopravní soutěže v Klatovech.

ZÚČASNILI SE:

MLADŠÍ KATEGORIE: T. Duchková, T. Řehoušková, J. Tureček, J. Petrželka

STARŠÍ KATEGORIE: M. Brant, A. Skalová, A. Krotký, P. Česáková

Soutěžilo se v těchto disciplínách: jízda křižovatkou, jízda zručnosti, testy a zdravověda. Celkově se starší kategorie umístila na 4. místě a mladší na 3. místě."

Tereza Duchková


Den matek

9. května 2017

V úterý 9. května se konala besídka ke Dni matek v KSC Měčín. Nejprve proběhla generální zkouška pro žáky školy a odpoledne pak představení pro rodiče. Součástí besídky byl tradičně prodej kytiček Ligy proti rakovině, letos je výtěžek určen pro boj s nádory hlavy a krku.


Dopravní soutěž

25. dubna 2017

V úterý 25. dubna se uskutečnilo školní kolo dopravní soutěže, kterou pro svoje mladší spolužáky uspořádali tradičně ti nejstarší - žáci 9. ročníku.


Národní finále florbalového turnaje

23. dubna 2017

V pátek 21. dubna se konalo v Praze národní finále turnaje Poháru Českého florbalu základních škol, kde naši školu reprezentovalo družstvo mladších dívek, které obsadilo 4. místo. >>>

"Děvčata děkujem!!!

Byl pátek 21. dubna, 7:15 h a my vyráželi autobusem směr Praha, Aréna Sparty - státní finálový turnaj Poháru Českého florbalu. Jeli jsme fandit našim florbalistkám, kterým se podařilo probojovat se mnoha zápasy a dostaly se až do státního finále.

Sportovní hala byla skandujícími fanoušky doslova zaplněna a atmosféra byla úžasná.

Naše děvčata se pustila do zápasů s odhodláním a my, vyzbrojeni všelijakými trumpetami a frkačkami, jim fandili jako „o život". I když medaile nakonec necinkla, naše florbalistky vybojovaly čtvrté místo, pro nás byly vítězky!!!! Bojovaly jako lvice a hlavně hrály fair-play. Reprezentovaly naši školu, obec a vlastně celý Plzeňský kraj. A my vám za to děvčata děkujeme."

fanoušci


Žákovský koncert

12. dubna 2017

Ve středu 12. dubna se konal Žákovský koncert, na kterém předvedli někteří žáci školy svým spolužákům, jak umějí hrát na hudební nástroje.


Panenky a autíčka

12. dubna 2017

V pondělí 10. dubna se prvňáci vydali do Přeštice, navštívili Dům historie Přešticka, kde se konala výstava zachráněných panenek, které zachránila paní Jarmila Straková, kluci se pak zas mohli vyřádit na výstavě autíček.


Velikonoční dekorace

12. dubna 2017

Obě skupiny kroužku Šikulů vyráběli velikonoční dekorace.


Tělocvik v posilovně

6. dubna 2017

Dne 5. dubna se žáci a žákyně 8. - 9. třídy zúčastnili tréninku v posilovně v Klatovech. Úspěšně zvládli kruhový trénink a vyzkoušeli si i hru squash.


Šikulové se těší na Velikonoce

25. března 2017

Já jsem malý zajíček, nesu kupu vajíček a mám k tomu košíček... Ten si šikovné děti vyrobily z papírových talířů.:-)


Angličtina v 6. třídě

24. března 2017

V pátek 24. března se 6. ročník při hodině angličtiny změnil na zoologickou zahradu. Na návštěvu přišli žáci 3. ročníku, kteří se anglicky teprve začínají učit od září.


Florbalový turnaj

21. března 2017

V úterý 21. března 2017 se v Praze ve sportovní hale Na Děkance uskutečnilo národní finále mladších dívek (3. až 5. třída) ve florbale. Naše družstvo postoupilo po jedné remíze a dvou výhrách do semifinále, kde obsadilo vynikající 3. místo. Gratulujeme!!! >>>

 

MY JSME HOLKY Z VESNICE... (nejsme žádný slepice)

Tak takhle začínal pokřik teprve 8-10letých florbalových bojovnic z malé školy našeho okresu – Základní školy Měčín. V soutěži POHÁR ZÁKLADNÍCH ŠKOL 2016/17 ve florbalu dívek se deset děvčat této školy v krajském kole v Plzni, které se konalo v prosinci, kvalifikovalo na postup do národního finále. Ocitly se tak mezi 16 nejlepšími týmy z celé republiky. V úterý 21. března se děvčata pustila do boje o medaile ve sportovní hale Na Děkance v Praze. Tajným snem všech byl postup do konečného republikového kola. Ve složení týmu kapitánka Tereza Duchková, Tereza Mašátová, Natálie Šindelářová, Adéla Bendová, Adéla Šosová, Vendula Svobodová, Nela Kubíková, Lucie Šustáčková, Natálie Janotová a brankářka Adéla Netrvalová nejprve dívky vyhrály základní skupinu a po vypjatém boji nakonec na nájezdy v prodloužení získaly bronz. Krásné 3. místo je zároveň vytouženou postupovou příčkou do finále celorepublikového, které se bude konat 21. dubna opět v Praze. Specialitou dnešního dne bylo pro školu z Měčína i to, že dalších 45 žáků odjelo do Prahy v rolích fanoušků a celý průběh turnaje podporovalo z tribun. Z Prahy si Měčín neodvezl jen medaile za 3. místo. Patřilo jim zároveň 1. a 2. místo ve střelecké soutěži, dvě ocenění hráček a jedno pro brankářku v zápasech a zároveň cena 2. nejlepší hráčka celého turnaje. Zkrátka, florbalu se v Měčíně daří díky nadání a zápalu dívek, které se ve volném čase věnují tréninkům, zároveň samozřejmě díky trenérovi Radku Mašátovi, který dívky k úspěchu přivedl. A tak nezbývá, než děvčatům z Měčína poblahopřát, držet jim palce za měsíc a Vám, čtenářům prozradit konec pokřiku:...naučil nás to Radek, nakopeme...a nakopaly. Informuje, fandí, fouká bebíčka a drží psychiku týmu: Mgr. Mirka Zámečníková, učitelka ZŠ Měčín


Dramatizace pohádky

28. února 2017

Červenou Karkulku jsme si zahráli v několika hodinách čtení ve 2. třídě. Dramatizace pohádky s jednoduchými kostýmy měla velký úspěch.


Přivolávání sluníčka

28. února 2017

Už se blíží jaro, Šikulové na svém kroužku zkoušeli přivolat sluníčko.


Beseda o Janu Lucemburském

27. února 2017

V úterý 21. února zavítal do naší školy Libor Marek, který k nám jezdí pravidelně se svými pořady o našich dějinách, tentokrát představil svůj pořad o Janu Lucemburském a navázal tak na loňskou besedu o Karlu IV.


Jak Lesíčkovi uletěly včelky do Bavorského lesa

27. února 2017

Ve středu 22. února shlédli všichni žáci 1. stupně a děti z mateřské školy ekologický pořad Jak Lesíčkovi uletěly včelky do Bavorského lesa.


Recitační soutěž

16. února 2017

Ve čtvrtek 16. února se konalo školní recitační soutěže:

I. kategorie

1. místo - Jana Šteflíková

1. místo - Klára Horová

2. místo - neuděleno

3. místo - Joana Atanasová

II. kategorie

1. místo - Lucie Šustáčková

2. místo - Adéla Bendová

3. místo - Nela Kubíková

3. místo - Lucie Duchková

cena poroty - Jan Nykles

III. kategorie

1. místo - Johana Regnerová

2. místo - Kristýna Sládková

3. místo - Jan Tureček

cena poroty - Matěj Netrval

IV. kategorie

1. místo - Šárka Dvořáčková

2. místo - Adéla Jarešová

3. místo - Lucie Krsová

cena poroty - Karolína Dlouhá


Kočičky

15. února 2017

I ve druhém pololetí pracuje kroužek Šikulů, ke starším spolužákům se připojili i mladší - prvňáci, v úterý 14. února Šikulové vyráběli kočičky, k jejich vytvoření použili staré roličky.


Město z papíru

7. února 2017

Na kroužku v úterý 7. února vyráběli Šikulové město z papíru, jako materiál využili staré noviny.


Testování Scio

6. února 2017

Na podzim 2016 proběhlo na naší škole testování žáků 9. ročníku testy společnosti Scio, Daniel Hajšman dosáhl výborného výsledku v testu z matematiky. Gratulujeme! >>>


Lednová laťka

31. ledna 2017

Poslední školní den 1. pololetí se tradičně konaly přebory žáků školy ve skoku vysokém Lednová laťka, letos již pošesté. Soutěžili žáci od 5. do 9. ročníku, nejlepší výkon zaznamenal žák 9. ročníku Filip Muknšnábl, který překonal laťku ve výšce 145 cm a zaostal jen o 5 centimetrů za nejlepším výkonem historie soutěže. Výsledky z minulých let naleznete pod následujícím odkazem >>>.

Výsledky:

kategorie 5. až 7. ročník - hoši

kategorie 5. až 7. ročník - dívky

1. místo - Mašek Václav - 140 cm

2. místo - Hajšman Jan - 135 cm

3. místo - Mašek Ondřej - 115 cm

1. místo - Wiedemann Caroline - 125 cm

2. místo - Žižková Andrea - 110 cm

3. místo - Duchková Tereza - 110 cm

 

kategorie 8. a 9. ročník - hoši

kategorie 8. a 9. ročník - dívky

1. místo - Muknšnábl Filip - 145 cm

2. místo - Šimek Hynek - 140 cm

3. místo - Šindelář Vladislav - 135 cm

1. místo - Dvořáčková Šárka - 115 cm

2. místo - Furová Veronika - 115 cm

3. místo - Jarešová Adéla - 115 cm


Šikulové

31. ledna 2017

Na dalším kroužku vytvářeli Šikulové klauny, na jejich výtvory se můžete podívat ve fotogalerii.


Šikulové

25. ledna 2017

Znáte určitě Austrálii, ve fotogalerii se můžete podívat na výtvory, které vyrobili Šikulové na svém kroužku a které představují nejznámější živočichy tohoto světadílu.


Bobování a stavění sněhuláků

15. ledna 2017

I čtvrťáci a paťáci vyrazili ven za zimními radovánkami, v úterý 10. ledna si zabobovali a zkusili postavit sněhuláka.


Kroužek Šikulů

10. ledna 2017

Na své první schůzce v letošním kalendářním roce si Šikulové na svém kroužku zkusili vytvořit obrázek Masajů, tento kmen žije až v daleké Africe. Jak se jim to povedlo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


Tříkrálová sbírka

8. ledna 2017

V sobotu 7. ledna se v Měčíně uskutečnila Tříkrálová sbírka. Ráda bych touto cestou poděkovala všem koledníkům za jejich snahu, obětavost a vytrvalost, protože koledovat v mrazivém počasí se spoustou sněhu na cestách nebylo vůbec jednoduché. Děti to zvládly na výbornou a mnohým lidem svoji návštěvou a zpíváním udělaly velikou radost.

Tento rok koledovaly: Naty Janotová, Anička Milková, Dominik Kuciak, Luci Šustáčková, Naty Havelková, Anička Skalová, Daník Skala, Adélka Netrvalová, Naty Šindelářová.

Velmi si vážím vaší pomoci.

M. Šustáčková


Bobování

7. ledna 2017

Konečně napadl sníh a třeťáci toho využili, v pátek 6. ledna se vydali místo školy za Měčín, kde si zajezdili na bobech a užili i dalších zimních radovánek.


Lednová laťka

4. ledna 2017

V úterý 31. ledna 2017 se uskuteční již 6. ročník Lednové laťky - přeboru žáků 2. stupně ve skoku vysokém. Pod následujícím odkazem naleznete výsledky z minulých ročníků, za připomínku stojí i nejlepší výkon v historii, kdy v loňském roce překonal laťku ve výšce 150 cm Petr Pressl, tehdy žák 9. ročníku. >>>


Pf 2017

4. ledna 2017

Hodně štěstí v roce 2017 přeje kroužek Šikulů!


Vánoční besídka

22. prosince 2016

Ve čtvrtek 22. prosince byl poslední den před vánočními prázdninami, tradičně se u nás ve škole konala besídka, na které se letos poprvé předvedli prvňáci s tanečním vystoupením. A jako každoročně vystoupil školní pěvecký sbor s několika vánočními písněmi, aby nás všechny naladil na tu pravou vánoční náladu.


Vánoční sportování

21. prosince 2016

Ve středu 21. prosince si žáci od 2. do 5. třídy zasportovali při vánočním sportování v tělocvičně, které pro ně připravila paní učitelka Zámečníková. Soutěžilo se v opravdu netradičních disciplínách, na vše se můžete podívat ve fotogalerii.  Největší úspěch zaznamenal běh v obřích trenýrkách, skoky na ušatých míčích a siláci si vyzkoušeli svoji výdrž v držení činky nad překážkou. V několika disciplínách jsme zúročili podzimní nácvik skoků přes švihadlo, přesné házení a chytání. Nerozhodovala vždy rychlost, ale i nápaditost a zručnost. V posledním úkolu si děti zopakovaly také geometrii, kdy nejvýše postavená věž z kostek a kostiček rozhodovala o vítězi.


Krajské kolo florbalu v Plzni

21. prosince 2016

Velký úspěch nás zato čekal již 16. prosince v krajském kole Poháru florbal 2016 v Plzni. Náš dívčí tým žákyň 3. – 5. tříd dovedl všech pět zápasů k vítězství a zcela bez zaváhání získal nejen zlaté medaile a krásný pohár, ale i postup do národního kola. Velkou oporou a psychickou vzpruhou byla i přítomnost trenéra Mgr. Radka Mašáta, který nás přijel podržet. V turnaji naše dívky porazily i týmy velkých škol, jako je ZŠ Benešova Plzeň a dokonce i naše letošní velké rivalky ze ZŠ Čapkova Klatovy.                         

Složení vítězného týmu: Duchková Tereza, Šindelářová Natálie, Mašátová Tereza, Bendová Adéla, Šosová  Adéla, Netrvalová Adéla, Svobodová Vendula, Kubíková Natálie, Šustáčková Lucie.  


Klatovské muzeum

15. prosince 2016

Ve čtvrtek 15. prosince navštívili žáci od 6. do 9. ročníku klatovské muzeum, kde se jim věnoval pan Libor Marek se svým pořadem o betlémech, představil jim betlémy nejen z našeho regionu ale i z celé republiky, vše dokumentoval maketami a modely, žákům představil betlémy z Klatov, Chanovic, Chodska nebo třeba z Plané u Tachova nebo také skašovský betlém tvořený typickým skašovskými hračkami. Kromě toho popsal také, jaké postavy se nejčastěji vyskytují v betlémech a jaký je jejich význam a původ. Nechyběly ani rekordy mezi betlémy - nejtěžší, největší, nejmenší, nejstarší apod.

Druhou částí pořad pak bylo představení hraček, se kterými si hráli rodiče žáků ve druhé polovině 20. století, někteří tyto hračky poznávali, protože je znají ještě z domova nebo z jejich novějších podob.


Florbal

14. prosince 2016

V týdnu od 6. do 12. prosince byli naši žáci 6. a 7. ročníku opravdu plně sportovně vytíženi. Oba týmy, chlapecký i dívčí, odjely již v úterý do Klatov na okrskové kolo soutěže Florbal škol 2016. Zde se chlapci utkali s hráči z velkých klatovských škol, těm jsme bohužel podlehli. Vítězství jsme získali s týmem ze Strážova. Kluci obsadili 5. místo a do okresu nepostoupili.

Zato dívčí tým soupeřky ze své základní skupiny doslova rozmetal. Dívky nejen, že vyhrály všechny zápasy, ale celkově v turnaji dostaly pouze 1 branku. Vyneslo jim to nejen úterní vítězství, ale i postup do okresního kola, které se konalo jen o 2 dny později opět v Klatovech. V pátek se děvčata utkala s vítězkami ostatních okrsků, s Plánickou ZŠ z Klatov a Komenského ZŠ z Horažďovic. V prvním zápase se opakoval vítězný scénář a výhra nad Plánickou ZŠ 5:0 je určitě výborným výsledkem pro naši malou školu. Bohužel zlaté medaile a s tím i postup do krajského kola jsme tentokrát, ač nerady a po úporném boji, musely přenechat Horažďovicům. Stálo nás to nejen všechny síly, ale i nějakou tu slzičku Přesto konečné 2. místo v okresním kole soutěže a dovezené stříbrné medaile jsou krásným výsledkem a všem hráčkám patří uznání.

Děkujeme tímto všem zúčastněným za vzornou reprezentaci školy.

Chlapecký tým: Jan Muknšnábl, Marek Šimek, Vojtěch Korčík, Matěj Netrval, Jaroslav Petrželka, Jan Tureček, Michal Brand, Jan Hajšman, Adam Krotký a Arnošt Reich

Dívčí tým: Andrea Žižková, Caroline Wiedeman, Kristýna Sládková, Eliška Krýzlová, Adéla Jarešová, Šárka Šindelářová, Adéla Skalová, Tereza Zábranová, Simona Petrželková, dík za přípravu patří i Sabině Šuchmanové.


Výtvarná výchova v 1. třídě

13. prosince 2016

Ve fotogalerii se můžete podívat na výtvory žáků 1. třídy, které nakreslili a namalovali v hodinách výtvarné výchovy.


Mikulášská nadílka

5. prosince 2016

V pondělí 5. prosince zavítal do naší školy Mikuláš se svojí družinou, dvěma anděly a mnoha čerty. Nejprve navštívili mateřskou školku, kde nenašli žádného hříšníka, dokonce si děti s čerty a anděly zatancovaly, pak pokračoval Mikuláš do školy, kde už nějakého hříšníka přece jen našel, od čertů měl totiž zapůjčenou pekelnou Knihu hříchů. Hříšníci museli zarecitovat básničku nebo zazpívat písničku, někteří jen zacvičili, všichni slíbili polepšení a dostali sladkou odměnu. Sice všichni věděli, že se v maskách skrývají žáci 9. ročníku, ale stejně určitě znejistěli, jestli to tak opravdu je.


Florbalový turnaj v Klatovech

5. prosince 2016

V přelomovém týdnu měsíce listopadu a prosince se naši sportovci z 1. stupně zúčastnili dvou florbalových turnajů v Klatovech. Šlo o Pohár florbal 2016, kde je již tradičně  v okresním kole zastoupeno velké množství hrajících družstev. Náš chlapecký tým letos v konkurenci 15 družstev tak zejména sbíral zkušenosti, zatímco dívčí tým dokázal vybojovat 2. místo v tomto okresním kole a zajistil si tak postup do kola krajského. Všem dětem za reprezentaci školy děkujeme a úspěšným děvčatům navíc gratulujeme. Za chlapce bojovali: Němec J., Holý K., Sopr D., Šlais F., Cibulka O., Krotký J., Neuman T., Šimek M. Za dívky bojovaly: Duchková T., Šindelářová N., Bendová A., Šosová A., Netrvalová A., Svobodová V., Kubíková N., Šustáčková L. a hostující Mašátová T.


Beseda s cestovatelem

2. prosince 2016

Ve čtvrtek 1. prosince přijel k nám do školy cestovatel Petr Nazarov, který besedoval se žáky od 1. do 9. třídy o svých cestách do Ameriky. Tentokrát vyprávěl o své cestě do Severní Ameriky, především na jihozápad USA, kde poznával památky na americké indiány a jedny z prvních obyvatel Ameriky.


Výtvarná výchova v 6. třídě

2. prosince 2016

Ve fotogalerii se můžete podívat na hodinu výtvarné výchovy v 6. třídě.


Exkurze do Klatov

24. listopadu 2016

Ve čtvrtek 24. listopadu se vydali žáci 7. a 9. ročníku do Klatov, kde navštívili dvě firmy, dřevozpracující závod TVAR a autoservis Peugeot.


Vyučování v knihovně

24. listopadu 2016

14. listopadu vyměnili třeťáci svoji třídu za prostory Městské knihovny v Měčíně. Během dvou hodin se seznámili s rozdělením knihovny a  poučili se,  jak se vyhledávají knihy podle žánrů. Po rozdělení do skupin se vydali plnit jednotlivé úkoly, které jim paní knihovnice Iveta Česáková zadala. Každá skupinka měla najít nějakou knihu, zapsat si autora a nakladatelství. Děti si mohly knihy prohlédnout a pak je také správně zařadit. Po splnění těchto úkolů čekalo na děti společné hlasité čtení. Vyučování v knihovně je prima - to vzkazují všichni třeťáci!!!
P.S. V prosinci vyrážíme znova


Florbalový turnaj v Klatovech

23. listopadu 2016

Dne 22.11. se naši nejstarší kluci zúčastnili okrskového kola FLORBAL 2016 V Klatovech. V základním kole dokázali porazit tým Masarykovy ZŠ, s Velharticemi i po zranění Daniela Hajšmana remizovali a Gymnáziu Klatovy podlehli 2:1. Z bojů nás v dalším postupovém kole vyřadili hráči ZŠ Čapkova. Přesto patří celému týmu nejen poděkování za vzornou reprezentaci školy, ale i za úžasné nasazení, neboť celý turnaj odehráli bez možnosti střídání.

Hráči: Muknšnábl Filip, Šimek Hynek, Šindelář Vladislav, Petrželka Jaroslav, Hajšman Daniel, Mašek Ondřej.

A protože fotek z florbalu už bylo dost, podívejte se, jak nám šel squash, který byl doplňkovým programem ryze sportovního dne.


Akademie řemesel

22. listopadu 2016

"Dne 9. listopadu se zúčastnil 8. a 9. ročník Akademie řemesel v KD v Klatovech, kde žáci měli možnost poznat většinu škol z Plzeňského kraje a lépe se tak rozhodnout o svém budoucím vzdělání. Studenti měli možnost ukázat své obory v nejlepším světle, což se jim podařilo. Zaujaly nás jejich výrobky, též i představení, jež si někteří připravili. Milí středoškoláci byli velice ochotní při zodpovídání veškerých dotazů. Některým z nás tato návštěva velice pomohla při rozhodování. Jiní, ti co věděli, jaké škole věnují další roky svého života, chytili příležitost za pačesy.  Nejen, že starší žáky podrobili výslechu o svých školách, dokonce se nám svěřili se zkušenostmi, jež získali při studiích. Také nám prozradili, kdy se koná den otevřených dveří. Všem se nám návštěva líbila. Doufáme, že příští rok, zde uvítáme své bývalé spolužáky ze Základní školy v Měčíně."

Lucie Krsová, Petra Česáková, 9. ročník


Čerti

16. listopadu 2016

Paní Jarmila Straková vedla v úterý 15. listopadu hodiny výtvarné výchovy - práce s hlínou, modelování na téma Čerti. Akce se u žáků setkala s velkým úspěchem, všichni pracovali s nadšením a radovali se ze svých výtvorů


Palačinky

16. listopadu 2016

Netradiční hodinu slohu mají za sebou žáci 5. třídy, kdy si vyzkoušeli nejprve v praxi pracovní postup při přípravě palačinek, aby pak věděli, jak správně jej napsat.


Návštěva záchranné stanice živočichů

16. listopadu 2016

V pondělí 24. září se vydali žáci 3. ročníku spolu se žáky ZŠ Předslav do Plzně, kde navštívili záchrannou stanici pro živočichy, průvodcem jim byl ředitel této stanice pan Karel Makoň


Beseda se spisovatelkou

11. listopadu 2016

V pátek 11. listopadu 2016 přijela do školy spisovatelka dětských knih Ivona Březinová, která besedovala se žáky od 2. do 9. třídy.


Bioplynová stanice

10. listopadu 2016

Žáci 9. ročníku ve čtvrtek 10. listopadu navštívili bioplynovou stanici v zemědělském družstvu Měčín, průvodcem jim byl pan Václav Havlík, který se o její provoz stará. Pan Havlík seznámil žáky s provozem bioplynové stanice, jakým způsobem probíhá proces kvašení, jak se pak využívá vznikající plyn k výrobě elektrického proudu a jak se pak naloží s odpadem.


Pracovní činnosti ve 4. a 5. třídě

13. října 2016

Žáci 4. a 5. třídy vyráběli při pracovních činnostech pěkné podzimní dekorace, na jejich výtvory se můžete podívat ve fotogalerii.


Kroužek Šikulů

11. října 2016

I na druhém setkání Šikulové vyráběli pěkný výrobek, tentokrát jim k tomu stačila zavařovací sklenice, papír a přírodniny. Na jejich výtvory se můžete podívat ve fotogalerii.


Tvoření

7. října 2016

Ve čtvrtek 7. října proběhlo ve škole tvoření s paní Vítovcovou, kterou žáci znají z pravidelných setkání ve školní družině, tentokrát proběhlo tvoření v průběhu celého dne a zúčastnily se ho téměř všechny třídy.


Florbalový turnaj

5. října 2016

Dne 4. října 2016 se vybraní žáci a žákyně naší školy zúčastnili turnaje ve florbalu O pohár hejtmana Plzeňského kraje. V základní skupině sehráli dva vítězné zápasy ze čtyř. Celkově naše škola obsadila 16. místo. Pro školu získali hráči florbalové branky.


Kroužek Šikulů

4. října 2016

Od října začaly na škole pracovat zájmové kroužky, v úterý 4. října zahájil svoji činnost výtvarný kroužek Šikulů, který je určen pro mladší žáky.


Atletický čtyřboj

4. října 2016

Koncem září se konal v Klatovech atletický čtyřboj, nejprve ve čtvrtek 29 září soutěžili hoši, kteří soutěžili ve sprintu, vrhu koulí, skoku do výšky a vytrvalostním běhu. Naši školu reprezentovalo družstvo složené ze žáků 9. třídy - Filip Muknšnábl, Hynek Šimek, Jaroslav Petrželka, Daniel Hajšman a Vladislav Šindelář, které obsadilo skvělé 3. místo za ZŠ Plánická a ZŠ Čapkova. Čtyřboje se zúčastnilo celkem osm škol, a to nejen z Klatov, ale i z Nýrska, Sušice a Švihova.

V pátek 30. září pak soutěžila děvčata, kdy naši školu reprezentovaly Šárka Dvořáčková, Jana Korčíková, Kristýna Sládková, Caroline Wiedemann a Šárka Šindelářová.


Den s myslivci

2. října 2016

Čtvrtek 29. září strávili žáci od 5. do 9. třídy s myslivci v Měcholupech, průvodcem jim byl pan Touš, od kterého se dozvěděli mnoho o práci myslivců, viděli, jak pracuje myslivecký pes, co všechno musí umět a jak ho myslivec využívá při honu. Kromě toho si také opekli buřty a ve zbylém čase si i zasportovali.

"Ve čtvrtek 29. 9. 2016 se žáci 5. až 9. ročníku zúčastnili dne s myslivci, který pořádalo Myslivecké sdružení Domažličky v areálu „U zlomené pažby“ v Měcholupech.

Přivítal nás myslivecký hospodář Jan Touš s jeho věrnými psy Ralfem a Hesem. Nejprve nám pan Touš ukázal odchovnu bažantů a řekl nám mnoho informací k jejich chovu. Poté nám předvedl práci s loveckými psy, což bylo velmi zajímavé. Byly to ukázky dovedností, které pes při lovu potřebuje. Například dohledávání a přinesení střelené zvěře, vodní práce – aport. Názorně nám také ukázal, jak se lovecký pes těmto dovednostem učí.

Během ukázek a povídání nám všem docela vytrávilo, byl nejvyšší čas vrátit se k ohni a opéci si špekáčky J

Po jídle hráli někteří z nás míčové hry, jiní, převážně děvčata se raději věnovala Ralfovi a Hesovi J

Škoda, že někteří z nás dávali najevo svůj nezájem. Přesto si myslím, že tento den byl velmi vydařený a většina dětí nadšená. A ještě jednou děkujeme panu Toušovi a jeho psům, za tento zážitek."

Caroline A. Wiedemann, 7. ročník


Výtvarná výchova v 1. třídě

2. října 2016

Ve fotogalerii se můžete podívat na sluníčka, která vybarvovali prvňáci při hodině výtvarné výchovy.


O Pohár hejtmana

29. září 2016

V úterý 27. září se konal v Plzni fotbalový turnaj O Pohár hejtmana, na kterém naši školu reprezentovalo družstvo mladších žáků, které obsadilo skvělé 5. místo.


Přespolní běh v Nýrsku

25. září 2016

Ve čtvrtek 22. září se konal v Nýrsku přespolní běh, na kterém nás reprezentovalo družstvo složené ze žáků od 4. do 9. třídy.


Beseda o Saudské Arábii

22. září 2016

Dne 19. 9. 2016 se ve škole konala beseda o Saudské Arábii. Vyprávěla nám neteř Petry Braunové.

Dozvěděli jsme se mnoho nových a zajímavých věcí. Adélka žila v Saudské Arábii 6 let. Pracovala tam jako porodní asistentka.

Nejvíce nás zaujali jejich zvyky.  Například neslaví Vánoce, ženy musí stále nosit šátky na hlavě. Když si je na ulici sundají, mohou je zavřít do vězení. Dále je zajímavé, že muž může mít čtyři manželky, které o sobě nemusí vůbec vědět. Asi se ptáte: „Jak si je střídá?“ Po jednom dni. Ženě má minimálně 10 dětí. Nesmí řídit auto. Další zajímavostí je, že děti chodí déle spát, např. ve tři hodiny ráno.

I přes to bychom tam žít nechtěly. Beseda byla moc zajímavá.

Táňa Ambrožová, Kateřina Motlíková, 6. třída


Hudební pořad

15. září 2016

"Ve čtvrtek 15. září nám zpříjemnil odpoledne pan Hrabě se svými hudebními nástroji. S sebou si přivezl theremin, saxofon a dva dotykové nástroje. Vše okolo nástrojů nám vysvětlil, například jak hrát na theremin, jak dlouho mu trvalo, než se na ně naučil. Na všechny nám zahrál a někteří si je mohli vyzkoušet. Celý pořad byl velmi zajímavý."

Týna Sládková, 7. ročník


Pracovní činnosti

15. září 2016

Ve fotogalerii se můžete podívat na výtvory, které vyrobili žáci 4. a 5. ročníku při pracovních činnostech.


Plavecký výcvik

15. září 2016

Fotogalerie

V pátek 9. září byl zahájen plavecký výcvik, které absolvují žáci 4. a 5. ročníku, čeká je deset lekcí v klatovském krytém bazénu.


Co si myslí žákovská knížka

13. září 2016

Lucie Sigmundová, 6. třída

Mám novou paní,

snad radost budu mít s ní.

Ať má samé jedničky

a k tomu také hvězdičky.

A co když tam bude dvojka

a z ní bude třeba trojka?

Tak to mně nevadí,

vím, že si to opraví.


Dopis prázdninám

7. září 2016

Ahoj prázdniny!

Jsem moc ráda, že jste tu pro nás byly. Taky děkuji, že jste přišly se sluncem a ne jen s mraky a bouřkami. Děkuji za parádní počasí nejen v Česku, ale i v zahraničí. Nejvíc jsem si snad užila Chorvatsko. Celých deset dní tam bylo horko, mohli jsme být celý den v moři. Byla to snad ta nejlepší dovolená, která se povedla. Úplně stačí, že jste se tu zastavily jen na dva měsíce, dýl bych to snad ani nechtěla. Budu moc šťastná, když se příští rok zase povedete!
No tak se mějte krásně a zatím AHOJ.

Johana, 6.ročník


Kouzelné sluchátko

6. září 2016

Třeťáci tráví letošní školní rok ve společnosti Macha a Šebestové, jako první úkol dostali od paní učitelky vyrobit si "kouzelné sluchátko", na jejich výtvory se můžete podívat ve fotogalerii, kde je můžete vidět, jak zkoušejí známou větu: "Haló, haló, proč je koček málo a tak volám jako hrom, ať je koček milión!"

Jestli některé sluchátko odpovědělo: "Ale prosím, zajisté ...!" není známo.


Zahájení školního roku

1. září 2016

Ve čtvrtek 1. září byl slavnostně zahájen nový školní rok. Všichni žáci i učitelé školy se sešli v sále KSC Měčín, na setkání byli pozváni i starosta Měčína pan Stanislav Skala a předseda Školské rady pan David Tumpach. Nejslavnostnějším dnem bylo letošní první září pro ty, co se vydali do školy poprvé, v letošním školním roce jsme přivítali 21 prvňáků, všichni nastoupili na pódium, kde jim předali ti nejstarší, tedy žáci 9. ročníku, květinu, tohle uvítání jim pak prvňáčci na konci školního roku určitě oplatí, až budou deváťáci odcházet ze školy. Poté pokračovalo zahájení ve škole, kam se vydali všichni žáci se svými třídními učiteli. Dnešní den byl trochu kratší, ale zítra již začne ta pravá škola se vším všudy, a to nejen pro prvňáky, ale i pro ostatní žáky.


Florbalové turnaje v loňském školním roce

1. září 2016

Díky pozvání paní učitelky Jiřiny Stichenwirthové ze ZŠ Komenského v Horažďovicích jsme se zúčastnili s našimi žáky dvou florbalových turnajů. V prvním případě se jednalo pouze o turnaj konaný v rámci jejich školy, ve druhém případě šlo o turnaj, kterého se účastní ještě ZŠ Blatenská z Horažďovic a hraje se zde o putovní Horažďovický pohár.

 

První výprava do Horažďovic se týkala žáků 1. stupně ZŠ, soutěžilo se v kategoriích 1. - 3. ročníku a v kategorii 4. a 5. ročníků. Naše dívčí týmy se účastnily v obou kategoriích, hoši startovali pouze ve starší kategorii. Do turnaje jako první vstoupili hoši. Jejich výkony byly srovnatelné se soupeři, kluci se snažili a jejich vystoupení v turnaji stačilo na bronzové medaile ze čtyř zúčastněných celků. Dívky kategorie 4. - 5. ročníku vstoupily do turnaje bez ostychu a první zápas proti domácímu týmu zvládly, vyhrály 8:0, v následujícím zápase zvítězily 4:2. Proto získaly po zásluze zlaté medaile. Poslední představení měly před sebou naše nejmladší florbalové naděje. Také na ně čekaly dva zápasy. Děvčata oba ovládla a po jednoznačných výsledcích 8:0 a 5:0 také pro sebe získaly cenné zlaté medaile. Celkově po turnaji žáků 1. stupně ZŠ lze říci, že tréninky a úsilí, které žáci sportu věnovali, padlo na úrodnou půdu. Všichni zúčastnění zasluhují velikou pochvalu.

 

Druhá výprava do Horažďovic se týkala žáků 2. stupně. Bez obtíží jsme dali dohromady družstvo dívek 6. - 7. ročníku a s menšími problémy družstvo hochů 8. - 9. ročníku. Starší hochy museli doplnit hoši z mladších věkových kategorií. Zbývající dvě kategorie mladších hochů a starších dívek jsme pro nízký počet žáků nedali vůbec dohromady. V tomto turnaji jsme poměřili síly s opravdu silnými soupeři. Děvčata po dvou výhrách a jedné remíze turnaj ovládla. Zvláště skóre 3:3, kdy naše svěřenkyně prohrávaly 1:3 těsně před koncem, přineslo obrovské napětí v tělocvičně. Zlato se tentokrát opravdu chtělo točit zády. Naštěstí vše dopadlo výborně.

Sestava dívek 6. - 7. ročníku

Adéla Jarešová, Sabina Šuchmannová - B, Tereza Bendová, Kristýna Sládková, Tereza Zábranová, Caroline Wiedemann, Eliška Krýzlová - B, Andrea Žižková

U hochů byla situace také dramatická, ale v pětičlenné skupině naši kluci v každém zápase uhráli vítězství a s plným počtem 12. získaných bodů v turnaji také zvítězili. Bylo to skvělé zakončení celoročního florbalového snažení. Do Měčína tedy s námi odjely dva putovní poháry, o které se bude opět bojovat v příštím školním roce. Zbývá poděkování našim reprezentantům a do další práce hodně síly, abychom třeba v následujícím roce znovu ovládli Horažďovický pohár v podobném stylu jako letos.

Sestava hochů 8. - 9. ročníku

Tomáš Brant, Adam Vokáč, Hynek Šimek, Filip Muknšnábl - B, Jaroslav Petrželka, Adam Krotký, Michal Brant a Marek Šimek

Mgr. Radek Mašát


Dopis pro třeťáky

25. srpna 2016

Ahoj děvčata a kluci!!! Posílám vám všem krásný prázdninový pozdrav a nejsem sama…. Podívejte se na přiložené fotky…

Jsou tu se mnou Mach, Šebestová a jejich věrný kámoš, pes Jonatán.

Ptáte se proč zrovna oni? Je to přece jasné! Mach a Šebestová jsou žáci 3. B a vy budete v letošním školním roce také třeťáci. Oni budou vašimi průvodci. Podobně jako naše známá pohádková dvojice, doplněná psem Jonatánem, budete i vy, společně se mnou, zažívat různá dobrodružství. Aby bylo vše dokonalé a my se mohli pustit do dobrodružné cesty, potřebujeme kouzelné sluchátko. Obracím se tedy na vás s prosbou o pomoc. Vyrobte z jakéhokoliv materiálu pořádně velké sluchátko a přineste jej do školy.
Už se na vás všechny těším.

p. uč. Míša Š.

M+Š+J


Zprávy ze školního roku 2015/2016

 

Zprávy ze školního roku 2014/2015

 

Zprávy ze školního roku 2013/2014

 

Zprávy ze školního roku 2012/2013

 

Zprávy ze školního roku 2011/2012

 

Zprávy ze školního roku 2010/2011

 

Zprávy ze školního roku 2009/2010

 

Zprávy ze školního roku 2008/2009

 

Zprávy ze školního roku 2007/2008


 

 

 

Tel.: 376 395 107 nebo 739 023 726, mail: reditelka@zsmecin.cz